5. Seviyeden çıkışla ilgili ‘yoğun tartışmalar’ sürüyor

Maliye Bakanı, ülkenin 5. Seviye kısıtlamalardan nasıl çıkacağına ilişkin “yoğun tartışmaların” “gerekli” ve sürmekte olduğunu söyledi ve bunu “büyüklük kararı” olarak nitelendirdi.

Paschal Donohoe, Hükümetin NPHET’in değerlendirmelerini dinlediğini belirterek, ülkenin virüsü yenme konusunda ilerleme kaydettiğini kabul etmenin önemli olduğunu da sözlerine ekledi.

Bay Donohoe, “Birkaç hafta önce bulunduğumuz tüm göstergelere bakarsanız, daha iyi bir yerdeyiz ama olmak istediğimiz kadar iyi bir yer değiliz” dedi.

Bakan, Covid-19 ve virüs nedeniyle YBÜ’de ölenlerin sayısının da Hükümet karar verirken dikkate alınacağını söyledi.
< İnsanların Noel'in ötesine bakmaları ve orta vadeli hedefin hastalığın yayılmasını mümkün olan en düşük seviyeye indirmek olduğunun farkında olmaları gerektiğini söyledi.

Noel’in refah ve aile açısından “çok önemli” olduğunu kabul ederken, ekonomik açıdan işletme sahipleri 25 Aralık’tan sonra kesinlik istediklerini söylüyorlar.

O Noel sonrası insanların refahını ve sağlığını ve ekonomi için neyin doğru olduğunu korumak için toplu bir karar verilmesi gerektiğini söyledi.

Covid-19’dan etkilenen kişi ve işletmelere de yansıyan Erdoğan, ücret sübvansiyon programı, kapanan işletmeler için mali destekler ve daha düşük KDV oranı ile desteklendiklerini söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir