ABD seçim gününde Biden galibiyetini fiyatlandırmak için dolar düştü

Döviz piyasaları bugün, olası seçim sonrası anlaşmazlıkların haftalarca dolar dalgalanmasına yol açabileceği yönündeki uyarılara rağmen, ABD Demokrat adayı Joe Biden için Başkan Donald Trump’a karşı bir zaferin fiyatlandırılmasına doğru ilerledi.

Dolar, dün ayın en yüksek seviyesini gördükten sonra, döviz sepetine karşı% 0.44 değer kaybetti.

Analistler, eski başkan yardımcısının teşvik için büyük harcama yapması ve ticarette daha serbest bir yaklaşım benimsemesi beklendiğinden, Biden kazanmasının doları zayıflatacağına ve diğer para birimlerini doların pahasına artıracağına inanıyor.

Ancak seçim sonucuyla ilgili belirsizliğin çok yüksek olduğu ve pozisyon almanın vakitsiz olabileceği konusunda uyardılar.

Euro, dolar karşısında kazançlarını artırarak% 0.58 artarak 1.17 $ barını aşarken, sterlin de 1.30 $ ‘ın biraz altına çıktı.

Bu arada, Avrupa borsaları güçlü kazançlar elde ederken, euro bölgesi hükümet getirileri yükseldi ve petrol fiyatları yükselişini uzatarak, yatırımcıların nasıl temkinli bir ruh halinden yavaş yavaş değiştiğini ve Demokratlar için net bir zafer için bahse girmeye nasıl hazırlandıklarını ortaya koydu. aday.

Ulusal kamuoyu yoklamalarında Biden’i takip eden Donald Trump, postayla gönderilen oy pusulalarını eleştirdi ve devletler bugün seçim gününden sonra hala oy sayıyorsa avukatları görevlendireceğini öne sürdü.

Yatırımcılar, seçim yaklaştıkça daha temkinli bir yaklaşım sergilediler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir