Allianz, 3. çeyrekte kârında beklenmedik %6 artış bildirdi

Alman sigortacı Allianz, üçüncü çeyrek net kârında beklenmedik% 6 artış sağlamasına rağmen, Covid salgını etrafındaki belirsizlik nedeniyle 2020 için bir tahmin sunmayı reddetti.

Allianz, diğer sigortacılar gibi, müşterilerin iş kesintisi taleplerinde bulunmalarının etkisi konusunda uyarıda bulundu ve araba ve seyahat sigortası talebi düşerken, kilitlenmelerden kaynaklanan olayları iptal etti.

Şirketin finans müdürü Giulio Terzariol, finans piyasalarındaki oynaklığın da ABD seçim sonuçları nedeniyle artabileceğini söyledi. Şirketin tüm yıl beklentileri hakkında rehberlik etmekten kaçındı.

Gazetecilere “Bunlar normal zamanlar değil” dedi.

Eylül ayına kadarki üç ayda hissedarlara atfedilen 2.063 milyar € net kar, bir önceki yıl 1.947 milyar € ile karşılaştırılıyor. 1.626 milyar Euro’luk bir konsensüs tahmininden daha yüksekti.

Sonuçta Allianz’ın temel faaliyetleriyle ilgisi olmayan kârdaki artış yardımcı oldu.

Arjantin tahvillerine bir yıl önce yazılan tahvillerin ardından, portföyündeki satışlardan yüksek kazançlar ve düşük değer kayıpları içerenler.

Şirket ayrıca, “devam eden ekonomik belirsizlikler ışığında” beklemeye alınan hisse geri alımını da kesin olarak iptal etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir