Arcadia perakende imparatorluğu çökmek üzere – raporlar

Arcadia perakende grubu, 15.000 işin risk altında olduğu günler içinde yönetime geçeceğini bildirdikten sonra “grubun markalarının geleceğini güvence altına almak için beklenmedik seçenekler” üzerinde çalıştığını söyledi.

Topshop ve Dorothy Perkins gibi markaların arkasında bulunan şirket, çöküşe günler kaldığını bildirdikten sonra “bir dizi acil durum seçeneği üzerinde çalıştığını” söyledi.

Arcadia, İrlanda’da 34 tesisi olduğunu söyledi.

Arcadia, Deloitte’nin yakında iş için yönetici olarak atanabileceği haberine yanıt olarak 15.000 işi riske atarak şunları söyledi: “Arcadia’nın geleceğini çevreleyen son medya spekülasyonlarının farkındayız”

“Covid-19 salgını nedeniyle mağazalarımızın uzun süre zorla kapatılmasının işletmelerimizdeki ticaret üzerinde önemli bir etkisi oldu” dedi.

Şirket, “Sonuç olarak, Arcadia kurulları grubun markalarının geleceğini güvence altına almak için bir dizi acil durum seçeneği üzerinde çalışıyor” dedi.

“Markalar ticarete devam ediyor ve önümüzdeki hafta hükümetin Covid-19 kısıtlamaları kalkar kalkmaz İngiltere’de mağazalarımız yeniden açılacak ve yatırım getirisi başlayacak” dedi.

Grup, finansmanını desteklemeye yardımcı olmak için 30 milyon sterlinlik bir kredi almak amacıyla borç verenlerle acil görüşmelerde bulunuyordu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir