Bakan, YAVRU Noel ikramiyesi konusunda güvence vermek için harekete geçti

Sektör ve İstihdam Muhabiri

Sosyal Koruma Bakanı Heather Humphreys, Pandemik İşsizlik Ödemesi alıcılarına, önümüzdeki hafta halk sağlığı kısıtlamaları hafifletildiğinde işe dönseler bile Noel ikramiyesi haklarını koruyacaklarına dair güvence verdi.

Halihazırda Eyalet yardımı alan 1,6 milyondan fazla kişi, 7 Aralık’ta başlayan haftada, Hazine’ye toplam 390 milyon € tutarında ödenecek bir Noel ikramiyesi alacak.

Bu, yaklaşık 93 milyon € ‘luk bir maliyetle bonusa hak kazanacak olan 311.000’den fazla Pandemik İşsizlik Ödemesi alıcısını – mevcut PUP hak talebinde bulunanların% 90’ını içerir.

Hak kazanmak için, programın geçtiğimiz Mart ayında başlatılmasından bu yana en az 17 hafta boyunca (sürekli olması gerekmiyor) ödemeyi almış olmaları ve yarın, 27 Kasım Cuma günü başlayacak olan haftanın en azından bir kısmı için yardım talep ediyor olmaları gerekir.

Bakan, Noel ikramiyesini kaybetme korkusuyla, bazı kişilerin önümüzdeki hafta işyerleri yeniden açıldığında işe geri dönme konusunda isteksiz olabileceğinden endişeli olduğunu belirtti.

Ancak, “27 Kasım Cuma [yarın] Cuma ile 3 Aralık Perşembe” arasındaki dönemin herhangi bir günü için PUP aldıkları sürece, ödülü 8 Aralık Salı günü alacaklarını, programda 17 haftasını biriktirmiş.

Bu, 7 Aralık’ta başlayan haftada, işe geri döndüklerinde insanların çifte PUP ödemesi (standart ödeme ve Noel bonusu) alacağı durumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir