Bank of Ireland, Apple Pay’i piyasaya sürdü

İşletme Editörü

Bank of Ireland müşterileri, borç verenin teknolojiyi kendi platformuna tanıttığını duyurmasının ardından nihayet işlemlerinde Apple Pay’i kullanabilecek.

Hareket, bankanın Apple’ın iOS işletim sistemini çalıştıran cihazların kullanıcısı olan müşteriler için yeni mobil uygulamasının sunumunu takip ediyor.

“Bu, yeni mobil uygulamanın kullanıma sunulmasının ardından hızlı bir şekilde dijital ödeme teklifimize yapılan bir diğer önemli eklentidir ve önümüzdeki aylarda müşterilere daha fazla yeni özellik sunmayı dört gözle bekliyoruz” dedi. Bank of Ireland şirketinde Business Transformation, Christine Hamill.

Bank of Ireland müşterileri için uzun bir bekleyiş oldu. < Apple Pay, AIB tarafından eklenmeden önce ilk olarak 2017'de Ulster Bank ve KBC aracılığıyla İrlanda pazarına tanıtıldı. Ancak, Bank of Ireland’ın teknoloji altyapısı teknolojinin kullanılmasına izin vermedi ve banka büyük bir BT revizyonundan geçiyor. Bank of Ireland’ın kullanıma sunulması, Kalıcı TSB’nin, bugün bunu önümüzdeki haftalarda ekleyeceğini söylemesine rağmen, burada hizmet sunmayan en son perakende bankası olduğu anlamına geliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir