Barların sigortacılara meydan okumasını sağlamak için kampanya başlatıldı

İşletme Editörü

Pub sahiplerini, Covid-19 salgını nedeniyle yapılan iş kesintisi tazminat taleplerini ödemeyi reddeden sigorta şirketlerine karşı yasal işleme katılmaya teşvik etmek için yeni bir kampanya başlatıldı.

“Save Irish Pubs” ın arkasındaki kişiler sigorta sektörü tarafından hayal kırıklığına uğratıldıklarını iddia ediyorlar.

“Kamu görevlileri için herhangi bir maliyet veya gelecekte cezalar olmayacak ve bize katılanlara, önerdiğimiz bir dizi test vakasının parçası olarak en iyi hukuki tavsiye ve politikalarının yorumlanması ve belirlenmesi şansı sunulacak Ticaret Mahkemesine giriyor, “dedi kampanyayı yöneten avukat ve gazeteci Brian Winters.

“Bu kuşatılmış sektöre doğrudan yardımcı olmak için uzmanlardan oluşan bir ekip oluşturduk.”

“Kamu görevlilerinin iddialarını adil ve hakkaniyetli bir şekilde değerlendirme görevinde başarısız olduğuna inandığımız sigorta şirketlerine mücadeleyi götürmek niyetindeyiz.”

Loughrea’daki Charlie’s Bar’ın sahibi Bay Winters, gazetecilere hak talebinde bulunmaya uygun olmadıkları söylenmiş olsa bile, belgelerini inceleme için kampanyanın hukuk uzmanlarına göndermelerine engel olmaması gerektiğini söylüyor.

Covid-19 salgını başladığından beri politikaların nasıl yorumlandığına dair gelişmeler olduğunu ve pek çok gazetecinin geçerli iddiaları olabileceğini veya olmadığını düşündüğünü bilmediğini iddia ediyor ‘ Sigortacısına meydan okuyacak kaynaklara sahip değil.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir