Datalex, tüm yıllık kazanç tahminini yükseltti

Seyahat yazılımı şirketi Datalex, Covid-19’un neden olduğu ve toplam gelirini olumsuz yönde etkileyen “çok zorlu devam eden piyasa koşullarına” rağmen, bu yılki kazanç performansının beklentilerin ötesinde olduğunu söyledi.

Şirket hisseleri bugün Dublin ticaretinde % 7’nin üzerinde artış gösterdi .

Bir alım satım güncellemesinde Datalex, mevcut varsayımlara dayanarak, 2020 için 3,75 milyon ABD Doları ile 4,5 milyon ABD Doları arasında sabit bir kur bazında düzeltilmiş FAVÖK bildirmeyi beklediğini söyledi.

Bu, onun ile karşılaştırılır 0.75 milyon $ ‘dan 1.5 milyon $’ a ayarlanmış FAVÖK’ün önceki öngörüsü.

Datalex said the improved projections is mainly due to the combined effects of improved revenues in the second half of the year and enhanced revenue recognition due to increased probability of certain customer renewals in 2020.

It also saw employee cost savings in 2020 and the release of certain balance sheet bad debt provisions.

The company said it had recently heard from two of its customers – one European and one Asia-Pacific based – that they will significantly cut or cease using its services in 2021 as they consolidate their technology.

Datalex, “Hayal kırıklığı yaratırken, şirket bu yıl yapılan dahili maliyet ayarlamalarından ve bu değişikliklerin geliştikçe etkisini azaltmak için alınacak diğer önlemlerden yararlanacak” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir