DCC’nin yarı yıllık işletme karı% 8 arttı

İş destek hizmetleri şirketi DCC, faaliyet karlarında bir artış olduğunu ancak Eylül sonuna kadar altı ay boyunca gelirlerinde “güçlü” bir performans olarak adlandırdığı bir düşüş bildirdi.

DCC, geçen yıl aynı dönemdeki 162,6 milyon sterline kıyasla, altı aylık faaliyet karının% 8,3 artarak 176,1 milyon sterline yükseldiğini, gelirlerinin ise% 18,9 düşüşle 7,312 milyar sterlin’den 5,931 milyar sterline düştüğünü söyledi.

Şirket, Covid-19 salgınının yarattığı belirsizliğe rağmen hisse başına 51,95 pence ara temettü ödemeye karar verdiğini söyledi.

Bu, bir önceki yılın hisse başına 49,48 peni’lik ara temettü üzerinden% 5’lik bir artışı temsil ediyor.

DCC, teknoloji ve sağlık hizmetleri de dahil olmak üzere bir dizi sektörde faaliyet göstermektedir, ancak gaz ve yakıt ön saha operasyonları, işinin en büyük kısmını oluşturmaktadır.

DCC, Eylül sonunda 137 milyon sterlin net borç, yaklaşık 1,5 milyar sterlin brüt nakit ve çekilmemiş, taahhüt edilen banka olanakları 400 milyon sterlin ile bilançosunun çok güçlü ve likit kaldığını söyledi. .

“Bu mükemmel mali durum, grubun devam eden büyüme ve gelişimini kolaylaştıracak” dedi.

Ancak, Covid-19 ile ilgili kısıtlamaların genel olarak tekrar artmasıyla birlikte, DCC’nin faaliyet gösterdiği tüm ekonomilerin görünümünün çok belirsiz kaldığı konusunda uyarıda bulundu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir