EasyJet, kilitlenmeler nedeniyle uçuş kapasitesini düşürür

İngiliz havayolu şirketi EasyJet, geçtiğimiz günlerde İngiltere, Almanya ve Fransa’daki kilitlenmelerin onu zaten azaltılmış uçuş programını küçültmeye zorladığını ve artık yılın geri kalanında kapasitesinin% 20’sinden fazlasını uçamayacağını söyledi.

Bu yıl pandemiye bağlı düşük seyahat seviyesi, havayolunun mali durumunu giderek daha fazla zorlamaktadır.

Bugün ayrıca 11 uçağın satış ve geri kiralama anlaşmasından 131 milyon sterlin nakit para topladığını söyledi.

EasyJet’in yılın geri kalanı için% 20 kapasite kılavuzu, virüsteki artış yeni kısıtlamalar getirdiği için Ekim ayında ortaya konan% 25 planından daha düşük.

% 20 ile planı,% 40’ı hedefleyen daha büyük rakibi Ryanair’in arkasında. Seyahat için kötüleşen görünüm, EasyJet’i bilançosunu güçlendirmeye zorluyor.

En son uçak anlaşması, bu yıl şimdiye kadar bu şekilde topladığı 900 milyon sterlinin üzerine çıktı ve havayolu daha fazlasını yapabileceğini söyledi. Anlaşmalardan sonra 141 uçağa veya filosunun% 41’ine sahip olmaya devam ediyor.

Şirket yaptığı açıklamada, “EasyJet likidite pozisyonunu düzenli olarak gözden geçirmeye devam edecek ve güçlü satış ve geri kiralama piyasasında bulunanlar da dahil olmak üzere daha fazla fonlama seçeneklerini değerlendirmeye devam edecek” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir