Govt, ‘Irish Grass Fed Beef’ için özel statü arıyor

Tarım ve Tüketici İşleri Muhabiri

Hükümet, Birliğin Korunan Coğrafi İşaret Statüsü kapsamında “İrlandalı Otla Beslenen Sığır Eti” özel statüsü vermek için AB onayı isteyecektir.

Onaylanırsa, İrlanda otlarıyla beslenen sığır etinin koruma statüsüne sahip olacağı ve başka hiçbir yerde kopyalanamayacağı anlamına gelir.

Waterford Blaa’ya 2013 yılında statü verildi.

Tarım Bakanı, başvurunun Bord Bia tarafından yapıldığını doğruladı ve gıda işlemcileri ve çiftçilikle bir tartışma ve etkileşim dönemini izledi örgütler ve tarım-gıda sektöründe yer alan bir dizi insan.

Charlie McConalogue, özel PGI statüsü verilmesinin tedarik zincirindeki herkes için fayda sağlayacağını söyleyerek, statünün “İrlanda sığır eti sektörü için bu kritik zamanda” birincil üreticiye özel fayda sağlayacağını da sözlerine ekledi.

Bord Bia CEO’su, özel statünün Brexit’in sığır eti sektörü üzerindeki bazı olumsuz etkileriyle mücadeleye yardımcı olacağını söyledi.

Tara McCarthy, “İrlanda bifteğinin itibarını pekiştirmek ve İrlandalı sığır çiftçilerinin yararına olacak bir dizi pazar avantajı elde etmek için değerli bir araç” olacağını söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir