Havacılık işçisinin çelenk işi kilit altında yükseliyor

Bir havacılık işçisinin el yapımı çelenk işi, Covid-19 nedeniyle çalışma saatleri kesildikten sonra ailesinin hayatta kalmasına yardımcı oluyor.

Aoife Killeen ve dört yaşında bir kızı olan ortağı, havacılık endüstrisinde 17 yıldır çalışmışlar ve salgın başlamadan sadece aylar önce Drogheda, Co Louth’daki yeni evlerine taşınmışlardır. .

Çalışma saatleri azaldığında, ailelerinin geçimini nasıl sağlayacağı konusunda endişelendiler.

Bayan Killeen, finansal endişeleri hafifletmek için sanat ve zanaat sevgisine döndü ve ilk tecrit sırasında yapay çiçeklerden çelenk yapmaya başladı. Haziran ayında talep artmaya devam ettikçe ‘Aoife’tan Çelenkler’i başlattı.

Bayan Killeen, “Evi kaybedeceğimizi sanıyordum” dedi. “Endişe gerçekti. Ama geriye dönüp baktığımda, endişenin bu kadar gerçek olmasına sevindim çünkü beni bunu yapmaya itti.”

Bayan Killeen, çelenk yapmanın dünyada olup biten her şeyle zihinsel olarak başa çıkmasına yardımcı olduğunu söyledi.

“Bunu çok terapötik buluyorum, bu gece farkındalığım, kızım yatıyor ve zanaat odama gidiyorum ve kelimenin tam anlamıyla kapanıyorum ve elimdeki görevden başka bir şey düşünmüyorum.” dedim.

“Pandemi hakkındaki düşüncelerimden ve endişeden teselli bulabilir ve kendimi dünyanın sona erdiğini düşünmekten alıkoyabilirim. Her gece sıfırlama düğmesine basıyormuş gibi hissediyorum,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir