İrlanda, 15,8 dolarlık küresel vergi kaybının nedeni olarak adlandırıldı

İşletme Editörü

İrlanda, yeni bir raporla dünyanın dört bir yanındaki diğer ülkelere vergi geliri kaybının en yüksek dokuzuncu düzeyini vermekten sorumlu ülke olarak seçildi.

İngiltere merkezli Tax Justice Network tarafından derlenen ilk State of Tax Justice araştırması, İrlanda’nın toplam küresel vergi kaybının% 3,7’sini, yani 15,83 milyar $ ‘ı karşıladığını iddia ediyor.

İrlanda Finansal Adalet Direktörü Maeve Bateman, “İrlanda’nın vergi politikalarımızın düşük gelirli ülkeler üzerindeki olumsuz etkileriyle bir kez daha yüzleşme ihtiyacını bir kez daha vurgulayan bu raporu memnuniyetle karşılıyoruz,” dedi.

“Hepimiz aynı salgınla karşı karşıya olduğumuz için, bunu farklı kaynaklarla yaptığımız açıktır. Bu kaçınma düzeyi OECD reformlarının sorunu çözmekte başarısız olduğunu gösterdiğinden, uluslararası vergi sisteminde reform yapmaya acil ihtiyaç vardır.”

Rapor, global sendika federasyonu Public Services International ve Global Alliance for Tax Justice ile birlikte yayınlandı.

Her ülkenin hem kurumlar vergisi suistimali hem de özel vergi kaçakçılığı nedeniyle ne kadar kaybettiğini kapsamlı bir şekilde ölçen ilk çalışma olduğunu iddia ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir