İrlanda feribot hizmetlerinde yeterli kapasite – rapor

İşletme Editörü

Bir rapor, Brexit’in bir sonucu olarak İngiltere kara köprüsünden çıkan her türlü karayolu taşımacılığı trafiğini karşılamak için İrlanda ile kıta Avrupası arasındaki mevcut feribot hizmetlerinde yeterli kapasite olduğunu buldu.

İrlanda Denizcilik Geliştirme Ofisi (IMDO) Raporu, şu anda yılda yaklaşık 150.000 kamyonun İrlanda ve kıta Avrupası arasında mal taşımak için kara köprüsünü kullandığını ortaya koydu.

Ayrıca, Devlet müdahalesi olmasa bile, denizcilik endüstrisinin dirençli, duyarlı ve pazar talebine uyum sağlayıp onları karşılayabildiğini buldu.

Kıtaya doğrudan hizmet talebindeki değişikliklere cevap verebilecek araçlara, becerilere ve istekliliğe sahip oldukları konusunda kendilerine güvence verildiğini söyledi.

Departman, buna hizmetleri artırma, talep gerektirdiğinde gemileri ağlar içinde yeniden konuşlandırma ve gerekirse ek tonaj kapasitesi sağlama becerisini içerdiğini söyledi.

Eyalet Bakanı Hildegarde Naughton da Ocak ayından itibaren Dublin ve Rosslare’den Avrupa’ya ek günlük feribot seferlerinin olacağını doğruladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir