İş güvenliği perakende çalışanların% 60’ı için bir endişe kaynağı

E-işe alım platformu Jobs.ie tarafından yapılan yeni araştırmaya göre, perakende ve konaklama sektörlerindeki çalışanların neredeyse% 60’ı önümüzdeki haftalarda ve aylarda işlerinin güvenliğinden endişe duyduklarını söylüyor .

Sonuçlar, mevcut ve önceki Covid-19 kısıtlamalarından en çok etkilenen iki sektördeki işçilerin derin endişesini gösteriyor.

Ankete katılan tüm perakende ve konaklama çalışanları, Covid-19 salgınının endüstride gelecekteki bir kariyeri yeniden düşünmelerini sağlayıp sağlamadığı sorulduğunda evet dedi.

Perakendede çalışanların yaklaşık% 39’u gelecekteki iş güvenliğinden emin olamayacaklarını söyledi ve yaklaşık% 27’si sektörde kariyerlerini ilerletmek için yeterli fırsat olacağını düşünmüyor.
< Ağırlama sektöründe çalışanların% 54'ü iş güvencelerinden emin olamayacaklarını,% 21'i sektörde çalışmaya devam ederlerse yaşayacakları kadar kazanamayacaklarını söyledi.

İlerleme fırsatları bu sektör için daha az endişe verici idi ve sadece% 17’si bunu kariyerlerini yeniden gözden geçirme kararlarında bir faktör olarak belirtiyor.
Çalışma pandemik aracılığıyla

perakende işçilerin% 68 ve Covid-19 kısıtlamalara beri işe dönüş mümkün olmuştur diyelim ki incelenen ağırlama işçilerin% 61 değiştirilmesi gibi Mart ayında başlayan Yaz aylarındaki yönergeler, bu sektörlerdeki bazı işletmelerin ticarete devam etmesini mümkün kıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir