İşletmeden yeniden açılış planlarına karışık tepki

İşletme Editörü

Yayıncılar, Hükümetin ıslak barların Noel için yeniden açılmasına izin vermeme kararından son derece hayal kırıklığına uğradıklarını ve rahatsız olduklarını söylediler.

Dublin dışındaki barları temsil eden İrlanda Vintners Federasyonu (VFI), kararı siyasi bir karar olarak nitelendirdi ve bu karar, halkın artık ülke içinde ikinci sınıf vatandaş muamelesi görmesine neden olan çarpıcı bir ikiyüzlülük ağırlama endüstrisi.

Padraig, “Ticaret, son dokuz ayda sürekli derinleşen bir dizi bunalım yaşadı, ancak Hükümetin barları kapalı tutma yönündeki bu son kararı otelcilik sektörünün geri kalanı yeniden açılırken açık arayla en kötüsü” dedi. Cribben, VFI’nin genel müdürü. < "Taoiseach, gelecek hafta ülke yeniden açıldığında işletme sahiplerine ve müşterilere sorumlu davranmaları konusunda güvendiğini söyledi, ancak kamuoyuna verdiği mesaj 'size güvenmiyoruz' şeklindedir." “Publar, ülkedeki en yasal düzenlemelere tabi işletmelerden bazılarıdır, ancak yayıncılar lisanslarını yıllık olarak yenilemelidir.” “Ehliyetlerini ve geçim kaynaklarını kaybetmelerine yol açabileceğini bildikleri için yönergeleri görmezden gelmek onların çıkarına değildir.” Dublin yayıncılarını temsil eden Lisanslı Satıcılar Derneği’nin CEO’su Donall O’Keeffe, ıslak barların Covid-19’un yayılmasından daha riskli olduğunu kanıtlayacak hiçbir kanıt olmadığını söyledi. yemek servisi yapanlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir