İşletmeler, Brexit otomatik ödeme değişiklikleri konusunda harekete geçmeye çağırdı

İşletme Editörü

Kuruluş, Brexit geçiş dönemi sona erdiğinde İngiltere üçüncü bir ülke olduktan sonra 140.000 kadar tekrarlayan otomatik ödemenin risk altında olduğunu tahmin ediyor.

“İrlanda’daki kamu hizmeti şirketlerinden üyelik kuruluşlarına kadar çok çeşitli işletmeler, müşterilerinin otomatik ödemelerini işlemek için Birleşik Krallık’ta bulunan Ödeme Hizmeti Sağlayıcılarını (PSP’ler) kullanıyor,” dedi. BPFI.

“Bununla birlikte, Brexit geçiş dönemi 31 Aralık’ta sona erdiğinde, işletmeler, otomatik ödemelerin sorunsuz bir şekilde işlenmesini sağlamak için İngiltere merkezli PSP’ye sağlanan otomatik ödeme işlemlerine gerekli tüm ek bilgilerin eklenmesini sağlamalıdır. İngiltere ve İrlanda arasında,

“Genellikle gerekli olan bilgi bir müşterinin adresi olacaktır” diye ekledi.

BPFI, etkilenen işlemlerin% 80’inin yeni gereksinimleri karşıladığını düşünüyor, ancak geri kalanların arkasındaki kuruluşların ve işletmelerin hemen harekete geçmesi gerektiğini tavsiye etti.

Bunu yapmazlarsa, bankaların gelecek yılın başından itibaren tüketicilerin otomatik borçlarını reddetmek zorunda kalacağı bir senaryo riskine giriyorlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir