ISME, kilitlenme endişelerini ifade etmek için tank avcılarına yazıyor

İrlanda KOBİ Derneği (ISME), İrlanda’daki tüm tank avcılarına, Covid-19 nedeniyle en son ulusal “kilitlenme” konusundaki büyük endişesini ifade etmek için bir yazı yazdı.

ISME, TD’lere, keyfi bir ulusal kilitlemeden başka, Covid-19’a yanıt vermenin daha etkili, kanıta dayalı ve başarılı yolları olduğuna inandığını söyledi.

Dernek, TD’leri, Hükümetin pandemiye daha etkili, stratejik ve sempatik bir şekilde yanıt vermesini sağlamak için Dáil Eireann’daki konumlarını kullanmaya çağırdı.

ISME, İrlanda genelinde 10.000’den fazla işletmeyi temsil eder ve her bir Dáil bölgesinde 256’dan fazla işletmeye eşittir.

ISME CEO’su Neil McDonnell, pandemiye yanıt vermek için halk sağlığı çabalarına zaman ayırmanın önemli olduğu için, ISME’nin eleştirilere katılma konusunda çok isteksiz davrandığını söyledi.

“Ancak artık sessiz kalmamız sürdürülebilir bir pozisyon değil ve Devletin Covid-19’a verdiği tek cevabın on binlerce işçiyi defalarca kovmak olduğu bir duruma artık tahammül edemiyoruz,” Neil McDonnell dedi.

İSME, özellikle “gerekli olmayan” perakende ve kişisel bakımın bir kez daha kapanmaya zorlandığını görmekten endişe duyduğunu söyledi.

Bu, HSE’nin Covid-19 bulaşma vakalarının sadece% 0,3’ünden bu sektörlerin sorumlu olduğunu gösteren epidemiyolojik verilerine rağmen.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir