Norwegian Air, 2021’de parasının bitebileceğini söyledi

Bütçe taşıyıcısı, üçüncü çeyrek sonuçlarını bildirdiğinde, ağır borçlu Norwegian Air, yeni fon sağlamadıkça bir koronavirüs seyahat çöküşüyle ​​mücadele ettiği için 2021’in ilk çeyreğinde operasyonları durdurmak zorunda kalabileceğini söyledi.

Norveç, hızlı genişlemesi onu büyük borçlara bırakan düşük ücretli transatlantik uçuşlarda öncü oldu.

Haziran sonunda 4,98 milyar krondan Eylül sonunda 3,4 milyar kron (376 milyon $) nakit ve nakit benzerleri tuttuğunu açıkladı.

Taşıyıcı, “Norveç, 2021’in ilk çeyreği ve sonrasında faaliyetlerine devam edebilmesi için ek işletme sermayesine bağımlı” dedi.

Norveç hükümeti dün, hisseleri Ocak ayından bu yana değerinin% 99’unu kaybeden havayolunun daha fazla devlet desteği talebini çok riskli olacağını söyleyerek reddetti.

Havayolu, salgın öncesi 10.000’den daha düşük olan yalnızca 600 kişinin çalışmaya devam etmesini sağlayarak 1.600 daha fazla personel istihdam edeceğini söyledi. Hepsi iç hat olmak üzere sadece 12 rotada uçacak.

İş dünyası haberleri sitesi E24’ün anonim kaynaklara atıfta bulunduğu bir habere göre şirket, 4 milyar ila 5 milyar kronluk bir hükümet kurtarma paketi talep etmişti.

Fonun potansiyel olarak borç yeniden finansmanı, uçak ve diğer varlıkların satışı, borcun öz sermayeye dönüştürülmesi veya sahiplerinden gelebileceğini söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir