SIPTU, sosyal bakım kurumlarında grev eylemini destekliyor

Sanayi ve İstihdam Muhabiri

Cork ve Kerry’deki HSE tarafından finanse edilen iki “Bölüm 39” sağlık ve sosyal bakım kurumundaki SIPTU üyeleri, maaş restorasyonu konusunda bir anlaşmazlık nedeniyle önümüzdeki ay bir günlük grevlerle karşı karşıya – ancak kesinti ülke çapında yayılabilir satır çözülmezse.

Sendika, Cork ve Kerry merkezli Co-Action ve South Doc üyelerinin ülke çapında bir ücret iadesi kampanyasının parçası olarak endüstriyel eylemi desteklediklerini doğruladı, ancak kesintinin diğer kurumlara da sıçrayabileceği konusunda uyardı. genellikle savunmasız olan müşterilere sağlık ve sosyal bakım sağlamak.

Bölüm 39 çalışanları, devlet tarafından finanse edilen ajanslarda çalışıyor, ancak devlet memurlarının statüsünden, hüküm ve koşullarından yararlanmıyor. 2008 mali krizinin ardından, 39. Kısım işçilerinin maaşları, yerleşik devlet çalışanlarına uygulanan indirimlerle birlikte kesintiye uğradı, ancak maaşları kamu hizmeti meslektaşlarına göre geri getirilmedi.

2018 yılında, İşyeri İlişkileri Komisyonu’nda aracılık edilen bir anlaşma, başlangıçta en büyük 50 kurum için restorasyona giden bir yol sağladı.

Bununla birlikte, çözülmemiş sorunlar, genellikle daha küçük ajanslar olmak üzere 250’de daha devam etmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir