Ulster Bank, çevrimiçi alışveriş yapanları “dolandırıcılık meraklısı” olmaya çağırıyor

Ulster Bank, çevrimiçi alışveriş yapanları bu Kara Cuma ve Siber Pazartesi pazarlıklarından daha fazlasını aramaya çağırıyor; suçlular, yılın en yoğun e-ticaret günlerinden bazılarında şüphesiz müşterileri giderek daha fazla hedefliyor.

Ulster Bank’ın 927 çevrimiçi müşteriyi sorgulayan yıllık dolandırıcılık anketi, konu çevrimiçi olarak güvenli bir şekilde mal satın almaya geldiğinde farkındalığın arttığını gösteriyor.

Ankete katılanların% 75’i internette güvenli bir şekilde alışveriş yapmak için gerekli tüm önlemleri aldıklarını düşündüklerini, ancak% 19’u kendilerine büyük bir vaat ederse bir bağlantıya tıklayacaklarını söyledi. geçen yıl.

Ankete katılanların% 64’ü, güvenli olup olmadıklarını gerçekten düşünmeden bir web sayfasına sık sık veya ara sıra tıklayacaklarını söyledi. Bu, 2019’daki% 82’den daha düşük.

Bu yılki Black Friday ve Cyber ​​Monday satışları Seviye 5 kısıtlamaları nedeniyle çoğunlukla çevrimiçi hareket ederken, çevrimiçi alışveriş yapanların% 20’si bu Black’i daha fazla çevrimiçi harcamayı planladıklarını söyledi. Geçen yıl olduğundan daha Cuma.

% 26’sı bu yıl daha az çevrimiçi harcayacağına inandığını söyledi.

Çevrimiçi alışveriş yapanların% 50’si, bu yıl mağazada olduğundan daha fazla çevrimiçi Noel alışverişi yapacaklarını söyledi.

Bugün yapılan anket, çevrimiçi alışveriş yapanların% 50’sinin tüm çevrimiçi hizmetleri için üç veya daha az şifre kullandıklarını söylediğini ve yalnızca% 23’ün her hizmet için farklı bir şifre belirlediğini ortaya koydu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir