Unilever, Karargah hareketinden çıkarken Stoxx 50’ye katılmak için Flutter

Paddy Power’ın sahibi Flutter Entertainment, teknik bir değişikliğin sonucu olarak euro bölgesinin ana hisse senedi kıyaslamalarından birinde Unilever’in yerini alacak.

Bloomberg, Unilever’in İngiltere ve Hollanda silahlarını tek bir İngiliz karargahı altında birleştirme hareketinin, Euro Stoxx 50 kıyaslamasından otomatik olarak çıkarılacağı anlamına geldiğini söyledi.

Flutter Entertainment’ın Dublin’de listelenen hisse senetleri göstergeye eklenecektir.

Unilever, ikili yasal yapıyı ortadan kaldırmaya karar verdikten sonra endeksten çıktı, bu hareket, hisse senedi bazlı işlemlere daha fazla esneklik sağlayacak, tek bir hisse sınıfı ve tek bir likidite havuzu ile sonuçlanacak bir hamle.

Onun yerine geçen Flutter, kısmen firmanın PokerStars sahibi The Stars Group’u devralmasının tamamlanmasıyla bugüne kadar% 45 oranında yükseldi.

Unilever, daha geniş Avrupa kriterlerinin bir parçası olmaya devam ediyor, ancak bu adım, hem Birleşik Krallık kuruluşunun hem de Hollanda hisselerinin dahil edildiği Stoxx Europe 600 ve Stoxx Europe 50 Endeksini de etkileyecek.

Pasif yatırım fonlarının giderek daha fazla hakim olduğu bir dünyada, yaygın olarak takip edilen endekslere dahil olmak şirketler için daha önemli hale geliyor.

Bank of America stratejistleri, endeks takip fonlarındaki hisse senedi varlıklarının Ağustos 2021’de aktif olarak yönetilen portföyleri geçeceğini tahmin ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir